Ragnar Siil

Creativity Lab'i tegevjuht ja partner.

Tugevused

Ragnar on rahvusvaheliselt tunnustatud kultuuripoliitika ja loomemajanduse ekspert. Ragnar on viinud läbi projekte ja koolitusi, teinud ettekandeid ning nõustanud valitsusi ja kultuuriorganisatsioone enam kui 30 riigis üle maailma. Ta on nõustanud enam kui poolesaja strateegia koostamist kultuuri, spordi, kohaliku arengu, turismi, küberturvalisuse, noorsootöö ja paljudes teistes valdkondades.

Kogemus

Ragnar töötas aastatel 2005-2013 Kultuuriministeeriumis kaunite kunstide asekantsleri ja arendusosakonna juhatajana. 2016-2018 töötas ta Euroopa Liidu Idapartnerluse Kultuuriprogrammi kultuuripoliitika eksperdina, nõustades Ukraina, Georgia, Moldova, Armeenia, Aserbaidžaani ja Valgevene valitsusi ja kultuuriorganisatsioone valdkonna tugevdamisel.

Ragnaril on väga suur rahvusvaheline kogemus. Ta on juhtinud Euroopa Liidu loomemajanduse ekspertgruppi, olnud nimetatud Euroopa Komisjoni poolt Euroopa Loomemajanduse Alliansi eksperdiks, juhtinud UNESCO kultuuri väljendusvormide mitmekesisuse konventsiooni Eesti komisjoni ning nõustanud mitmeid Euroopa kultuuripealinnaks kandideerinud linnasid. 

Lisaks kultuurile tegeleb Ragnar kirglikult avaliku esinemise ja väitlusoskuste koolitamisega. Ta on tulnud nii võistkondlikult kui indviduaalselt Eesti meistriks väitluses ning on korduvalt olnud kohtunikuks väitluse maailmameistrivõistlustel. Ragnar on Avaliku Esinemise Akadeemia asutaja ja tegevjuht.

Ragnar on lõpetanud Tartu Ülikooli politoloogia eriala. Hetkel on ta läbimas doktoriõpinguid loomemajanduse valdkonnas Estonian Business Schoolis. Prantsuse Vabariik on Ragnarile omistanud Kunstide ja Kirjanduse Ordeni rüütlikraadi.