Kristiina Urb

Creativity Lab’i projektijuht ja konsultant

Tugevused


Kristiina kogemuste pagasisse kuulub ettevõtte strateegiline juhtimine, turundamine ning teenuse arendustegevus. Kristiina on töötanud rahvusvahelise meeskonnaga, juhtinud disaini ja innovatsiooni protsesse ning toetanud loovmeeskondade tööd.

Kogemus


Kristiina on alates 2008. aastast olnud tegev loovettevõtjana, juhtides varasemalt graafilise disaini agentuuri ning hiljem audiovisuaalseid lahendusi välja töötavat loovstuudiot Visar Studio, mille portfooliosse kuulub näiteks Eesti esimese 4D animatsiooni loomine.

Alates 2014. aastast on Kristiina keskendunud rohkem loomemajanduse ja loovettevõtluse toetamisele, rakendades oma teadmisi ja kogemust läbi akadeemiliste uuringute valdkonna kohta kui ka konsulteerides loov- ja kultuuriorganisatsioone.

Kristiina on ennast täiendanud Saksamaal Academy of Media Arts Cologne juures ning on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Estonian Business Schooli kultuurikorralduse ühisprogrammis magistriõpingud, kus tema uurimisfookuses olid loovettevõtjad ning nende toetamine. 2016. aastast on Kristiina läbimas doktoriõpinguid loomemajanduse valdkonnas Estonian Business Schoolis.